Jak to vlastně je

Klimatizace umí nejen chladit, umí i topit.

Klimatizací si můžete také přitápět, zejména v okamžicích rychlého poklesu venkovní teploty na jaře, na podzim nebo i v létě. Můžete ji použít pro odvlhčení vnitřních prostor.

mceclip0-24

 

JAK JE TO S HLUČNOSTÍ?

Moderní klimatizace mají hlučnost vnitřních jednotek od 19 dB, tato hodnota je  prakticky neslyšitelná. Hlučnosti venkovních jednotek se pohybují od 45 ti dB, to je jako domácí mrazák. Vaši sousedé nemusí mít obavy.

 zdroj: Daikin

JAK JE TO SE SPOTŘEBOU?

Chladící výkon klimatizace není shodný se spotřebou, klimatizace v plném zatížení, zdolávají-li velký rozdíl požadované a skutečné teploty se pohybují od 1,2 kW do 1,6 kW v závislosti na výrobci. To je podobné, jako když ohříváte vodu v rychlovarné konvici.

Díky modernímu kompresoru spotřeba klesá na 15 - 20% maximálního výkonu, ve chvílích kdy jen udržujete komfortní teplotu. 

V zimních měsících dokáže významně snížit účty za vytápění, používáte-li elektrický kotel nebo přímotopné vytápění.  Účinnost topení klesá s klesající venkovní teplotou, speciální klimatizace typu Nordic dokáží topit do -30 st.C, běžná klimatizace pak do -15 st.C.. Při extrémně nízkých teplotách je třeba mít připraven záložní zdroj vytápění, běžně elektrické přímotopné topidlo nebo třeba krb.

 

ČISTÍ VZDUCH?

Ano, klimatizace jsou vždy vybaveny filtry vzduchu, dražší modely dokáží vzduch zbavit alergenů, bakterií a dokonce i virů. S klimatizací byvenou kvalitním filtrm se Vám bude lépe dýchat a budete zdavější.

 

VĚTRAJÍ?

Klimatizace nevětrá, jen ochlazuje nebo ohřívá vzduch v místnosti. Řízené  větrání Vám poskytne systém rekuperace nebo lokální rekuperační jednotka.

Image result for rekuperace

 

DAJÍ SE OVLÁDAT TELEFONEM?

Záleží na zvoleném výrobci a modelu. Většina klimatizací lze ovládat vzdáleně pomocí telefonu, tuto možnost je třeba vždy ověřit v parametrech jednotky. Podmínku pro fungování je WIFI síť v místech umístění vnitřní jednotky klimatizace.

Image result for samsung smart things

Zavolejte nám nebo nám napište ZDE

Navrhneme Vám nejlepší řešení pro tepelnou pohodu vašeho domova nebo kanceláře a pracujeme nezávaznou cenovou nabídku. Pak si domluvíme termín a náš montážní tým zajistí realizaci.

 

Záznamy nebyly nalezeny...